Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 8 września 2007 r. o okręgach wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 21 października 2007 r.
Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 8 września 2007 r. o okręgach wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 21 października 2007 r.
OBWIESZCZENIE
PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
z dnia 8 września 2007 r.
Na podstawie art. 137 ust. 3 i art. 192 ust. 5 ustawy z dnia 12 kwietnia 2001 r. – Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 46, poz. 499 z późn. zm.1)) Państwowa Komisja Wyborcza podaje do wiadomości wyborców informację o okręgu wyborczym w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 21 października 2007 r.:
Okręg wyborczy nr 1 do Sejmu i okręg wyborczy nr 1 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa dolnośląskiego. W okręgu wyborczym nr 1 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 1 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: bolesławiecki, głogowski, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, legnicki, lubański, lubiński, lwówecki, polkowicki, zgorzelecki, złotoryjski
oraz miasta na prawach powiatu: Jelenia Góra, Legnica.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Legnicy przy pl. Słowiańskim 1.
Okręg wyborczy nr 2 do Sejmu i okręg wyborczy nr 2 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa dolnośląskiego. W okręgu wyborczym nr 2 do Sejmu wybieranych będzie 8 posłów, w okręgu wyborczym nr 2 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Wałbrzychu przy ul. Adama Pługa 12.
Okręg wyborczy nr 3 do Sejmu i okręg wyborczy nr 3 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa dolnośląskiego. W okręgu wyborczym nr 3 do Sejmu wybieranych będzie 14 posłów, w okręgu wyborczym nr 3 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski
oraz miasto na prawach powiatu: Wrocław.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się we Wrocławiu przy ul. Podwale 28.
Okręg wyborczy nr 4 do Sejmu i okręg wyborczy nr 4 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa kujawsko-pomorskiego. W okręgu wyborczym nr 4 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 4 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski, żniński
oraz miasto na prawach powiatu: Bydgoszcz.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 3.
Okręg wyborczy nr 5 do Sejmu i okręg wyborczy nr 5 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa kujawsko-pomorskiego. W okręgu wyborczym nr 5 do Sejmu wybieranych będzie 13 posłów, w okręgu wyborczym nr 5 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: aleksandrowski, brodnicki, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, lipnowski, radziejowski, rypiński, toruński, wąbrzeski, włocławski
oraz miasta na prawach powiatu: Grudziądz, Toruń, Włocławek.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Toruniu przy Pl. Teatralnym 2.
Okręg wyborczy nr 6 do Sejmu i okręg wyborczy nr 6 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa lubelskiego. W okręgu wyborczym nr 6 do Sejmu wybieranych będzie 15 posłów, w okręgu wyborczym nr 6 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki
oraz miasto na prawach powiatu: Lublin.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Lublinie przy ul. Spokojnej 4.
Okręg wyborczy nr 7 do Sejmu i okręg wyborczy nr 7 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa lubelskiego. W okręgu wyborczym nr 7 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 7 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski, zamojski
oraz miasta na prawach powiatu: Biała Podlaska, Chełm, Zamość.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Chełmie przy Pl. Niepodległości 1.
Okręg wyborczy nr 8 do Sejmu i okręg wyborczy nr 8 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący województwo lubuskie. W okręgu wyborczym nr 8 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 8 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 7.
Okręg wyborczy nr 9 do Sejmu i okręg wyborczy nr 9 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa łódzkiego. W okręgu wyborczym nr 9 do Sejmu wybieranych będzie 10 posłów, w okręgu wyborczym nr 9 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: brzeziński, łódzki wschodni
oraz miasto na prawach powiatu: Łódź.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104.
Okręg wyborczy nr 10 do Sejmu i okręg wyborczy nr 10 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa łódzkiego. W okręgu wyborczym nr 10 do Sejmu wybieranych będzie 9 posłów, w okręgu wyborczym nr 10 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, rawski, skierniewicki, tomaszowski
oraz miasta na prawach powiatu: Piotrków Trybunalski, Skierniewice.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Sienkiewicza 16a.
Okręg wyborczy nr 11 do Sejmu i okręg wyborczy nr 11 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa łódzkiego. W okręgu wyborczym nr 11 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 11 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski, zgierski.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Sieradzu przy Pl. Wojewódzkim 3.
Okręg wyborczy nr 12 do Sejmu obejmuje obszar stanowiący część województwa małopolskiego. W okręgu wyborczym nr 12 do Sejmu wybieranych będzie 8 posłów.
W skład okręgu wyborczego wchodzą powiaty: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski, wadowicki.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Chrzanowie przy ul. Partyzantów 2.
Okręg wyborczy nr 12 do Senatu obejmuje obszar stanowiący część województwa małopolskiego. W okręgu wyborczym nr 12 do Senatu wybieranych będzie 4 senatorów.
W skład okręgu wyborczego wchodzą powiaty: chrzanowski, krakowski, miechowski, myślenicki, olkuski, oświęcimski, suski, wadowicki
oraz miasto na prawach powiatu: Kraków
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Krakowie przy ul. Basztowej 22.
Okręg wyborczy nr 13 do Sejmu obejmuje obszar stanowiący część województwa małopolskiego. W okręgu wyborczym nr 13 do Sejmu wybieranych będzie 13 posłów.
W skład okręgu wyborczego wchodzą powiaty: krakowski, miechowski, olkuski.
oraz miasto na prawach powiatu: Kraków
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Krakowie przy ul. Basztowej 22.
Okręg wyborczy nr 14 do Sejmu i okręg wyborczy nr 13 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa małopolskiego. W okręgu wyborczym nr 14 do Sejmu wybieranych będzie 9 posłów, w okręgu wyborczym nr 13 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, tatrzański
oraz miasto na prawach powiatu: Nowy Sącz.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Nowym Sączu przy ul. Gorzkowskiej 30.
Okręg wyborczy nr 15 do Sejmu i okręg wyborczy nr 14 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa małopolskiego. W okręgu wyborczym nr 15 do Sejmu wybieranych będzie 9 posłów, w okręgu wyborczym nr 14 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki
oraz miasto na prawach powiatu: Tarnów.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Tarnowie przy Al. Solidarności 5/9.
Okręg wyborczy nr 16 do Sejmu i okręg wyborczy nr 15 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa mazowieckiego. W okręgu wyborczym nr 16 do Sejmu wybieranych będzie 10 posłów, w okręgu wyborczym nr 15 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski
oraz miasto na prawach powiatu: Płock.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Płocku przy ul. Kolegialnej 15.
Okręg wyborczy nr 17 do Sejmu i okręg wyborczy nr 16 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa mazowieckiego. W okręgu wyborczym nr 17 do Sejmu wybieranych będzie 9 posłów, w okręgu wyborczym nr 16 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński
oraz miasto na prawach powiatu: Radom.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Radomiu przy ul. Żeromskiego 53.
Okręg wyborczy nr 18 do Sejmu i okręg wyborczy nr 17 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa mazowieckiego. W okręgu wyborczym nr 18 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 17 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski
oraz miasta na prawach powiatu: Ostrołęka, Siedlce.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Siedlcach przy ul. Piłsudskiego 40.
Okręg wyborczy nr 19 do Sejmu i okręg wyborczy nr 18 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa mazowieckiego. W okręgu wyborczym nr 19 do Sejmu wybieranych będzie 19 posłów, w okręgu wyborczym nr 18 do Senatu wybieranych będzie 4 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzi miasto na prawach powiatu: Warszawa.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Warszawie przy Pl. Bankowym 3/5.
Okręg wyborczy nr 20 do Sejmu i okręg wyborczy nr 19 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa mazowieckiego. W okręgu wyborczym nr 20 do Sejmu wybieranych będzie 11 posłów, w okręgu wyborczym nr 19 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Warszawie przy Pl. Bankowym 3/5.
Okręg wyborczy nr 21 do Sejmu i okręg wyborczy nr 20 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący województwo opolskie. W okręgu wyborczym nr 21 do Sejmu wybieranych będzie 13 posłów, w okręgu wyborczym nr 20 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Opolu przy ul. Piastowskiej 14.
Okręg wyborczy nr 22 do Sejmu i okręg wyborczy nr 21 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa podkarpackiego. W okręgu wyborczym nr 22 do Sejmu wybieranych będzie 11 posłów, w okręgu wyborczym nr 21 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki
oraz miasta na prawach powiatu: Krosno, Przemyśl.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 1.
Okręg wyborczy nr 23 do Sejmu i okręg wyborczy nr 22 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa podkarpackiego. W okręgu wyborczym nr 23 do Sejmu wybieranych będzie 15 posłów, w okręgu wyborczym nr 22 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski, tarnobrzeski
oraz miasta na prawach powiatu: Rzeszów, Tarnobrzeg.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Rzeszowie przy ul. Grunwaldzkiej 15.
Okręg wyborczy nr 24 do Sejmu i okręg wyborczy nr 23 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący województwo podlaskie. W okręgu wyborczym nr 24 do Sejmu wybieranych będzie 15 posłów, w okręgu wyborczym nr 23 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Białymstoku przy ul. Mickiewicza 3.
Okręg wyborczy nr 25 do Sejmu i okręg wyborczy nr 24 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa pomorskiego. W okręgu wyborczym nr 25 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 24 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski, tczewski
oraz miasta na prawach powiatu: Gdańsk, Sopot.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Gdańsku przy ul. Okopowej 21/27.
Okręg wyborczy nr 26 do Sejmu i okręg wyborczy nr 25 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa pomorskiego. W okręgu wyborczym nr 26 do Sejmu wybieranych będzie 14 posłów, w okręgu wyborczym nr 25 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski
oraz miasta na prawach powiatu: Gdynia, Słupsk.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Gdyni przy Al. Marszałka Piłsudskiego 52/54.
Okręg wyborczy nr 27 do Sejmu i okręg wyborczy nr 26 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa śląskiego. W okręgu wyborczym nr 27 do Sejmu wybieranych będzie 9 posłów, w okręgu wyborczym nr 26 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, żywiecki
oraz miasto na prawach powiatu: Bielsko-Biała.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Bielsku-Białej przy ul. Piastowskiej 40.
Okręg wyborczy nr 28 do Sejmu i okręg wyborczy nr 27 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa śląskiego. W okręgu wyborczym nr 28 do Sejmu wybieranych będzie 7 posłów, w okręgu wyborczym nr 27 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski
oraz miasto na prawach powiatu: Częstochowa.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Częstochowie przy ul. Sobieskiego 7.
Okręg wyborczy nr 29 do Sejmu i okręg wyborczy nr 28 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa śląskiego. W okręgu wyborczym nr 29 do Sejmu wybieranych będzie 10 posłów, w okręgu wyborczym nr 28 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: gliwicki, tarnogórski
oraz miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice, Zabrze.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 21.
Okręg wyborczy nr 30 do Sejmu i okręg wyborczy nr 29 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa śląskiego. W okręgu wyborczym nr 30 do Sejmu wybieranych będzie 9 posłów, w okręgu wyborczym nr 29 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski
oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Rybniku przy ul. B. Chrobrego 2.
Okręg wyborczy nr 31 do Sejmu i okręg wyborczy nr 30 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa śląskiego. W okręgu wyborczym nr 31 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 30 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzi powiat: bieruńsko-lędziński
oraz miasta na prawach powiatu: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Katowicach przy ul. Jagiellońskiej 25.
Okręg wyborczy nr 32 do Sejmu i okręg wyborczy nr 31 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa śląskiego. W okręgu wyborczym nr 32 do Sejmu wybieranych będzie 9 posłów, w okręgu wyborczym nr 31 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: będziński, zawierciański
oraz miasta na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Sosnowcu przy Al. Zwycięstwa 20.
Okręg wyborczy nr 33 do Sejmu i okręg wyborczy nr 32 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący województwo świętokrzyskie. W okręgu wyborczym nr 33 do Sejmu wybieranych będzie 16 posłów, w okręgu wyborczym nr 32 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Kielcach przy Al. IX Wieków Kielc 3.
Okręg wyborczy nr 34 do Sejmu i okręg wyborczy nr 33 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa warmińsko-mazurskiego. W okręgu wyborczym nr 34 do Sejmu wybieranych będzie 8 posłów, w okręgu wyborczym nr 33 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski, ostródzki
oraz miasto na prawach powiatu: Elbląg.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Elblągu przy ul. Wojska Polskiego 1.
Okręg wyborczy nr 35 do Sejmu i okręg wyborczy nr 34 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa warmińsko-mazurskiego. W okręgu wyborczym nr 35 do Sejmu wybieranych będzie 10 posłów, w okręgu wyborczym nr 34 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński, węgorzewski
oraz miasto na prawach powiatu: Olsztyn.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Olsztynie przy ul. Piłsudskiego 7/9.
Okręg wyborczy nr 36 do Sejmu i okręg wyborczy nr 35 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa wielkopolskiego. W okręgu wyborczym nr 36 do Sejmu wybieranych będzie 12 posłów, w okręgu wyborczym nr 35 do Senatu wybieranych będzie 3 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, rawicki
oraz miasta na prawach powiatu: Kalisz, Leszno.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Kaliszu przy ul. Staszica 47a.
Okręg wyborczy nr 37 do Sejmu i okręg wyborczy nr 36 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa wielkopolskiego. W okręgu wyborczym nr 37 do Sejmu wybieranych będzie 9 posłów, w okręgu wyborczym nr 36 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: gnieźnieński, kolski, koniński, słupecki, średzki, śremski, turecki, wrzesiński
oraz miasto na prawach powiatu: Konin.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Koninie przy Al. 1 Maja 7.
Okręg wyborczy nr 38 do Sejmu i okręg wyborczy nr 37 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa wielkopolskiego. W okręgu wyborczym nr 38 do Sejmu wybieranych będzie 9 posłów, w okręgu wyborczym nr 37 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński, złotowski.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Pile przy Al. Niepodległości 33/35.
Okręg wyborczy nr 39 do Sejmu i okręg wyborczy nr 38 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa wielkopolskiego. W okręgu wyborczym nr 39 do Sejmu wybieranych będzie 10 posłów, w okręgu wyborczym nr 38 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzi powiat: poznański
oraz miasto na prawach powiatu: Poznań.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Poznaniu przy Al. Niepodległości 16/18.
Okręg wyborczy nr 40 do Sejmu i okręg wyborczy nr 39 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa zachodniopomorskiego. W okręgu wyborczym nr 40 do Sejmu wybieranych będzie 8 posłów, w okręgu wyborczym nr 39 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: białogardzki, choszczeński, drawski, kołobrzeski, koszaliński, sławieński, szczecinecki, świdwiński, wałecki
oraz miasto na prawach powiatu: Koszalin.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Koszalinie przy ul. W. Andersa 34.
Okręg wyborczy nr 41 do Sejmu i okręg wyborczy nr 40 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa zachodniopomorskiego. W okręgu wyborczym nr 41 do Sejmu wybieranych będzie 13 posłów, w okręgu wyborczym nr 40 do Senatu wybieranych będzie 2 senatorów.
W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzą powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki
oraz miasta na prawach powiatu: Szczecin, Świnoujście.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 4.
Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej: Ferdynand Rymarz
1) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2001 r. Nr 74, poz. 786 i Nr 154, poz. 1802, z 2002 r. Nr 14, poz. 128, Nr 113, poz. 984, Nr 127, poz. 1089 i Nr 153, poz. 1271, z 2003 r. Nr 57, poz. 507 i Nr 130, poz. 1188, z 2004 r. Nr 25, poz. 219, z 2005 r. Nr 140, poz. 1173, z 2006 r., Nr 218, poz. 1592 oraz z 2007 r. Nr 25, poz. 162 i Nr 112, poz. 766.
Metadane | Drukuj | Historia zmian |
Metadane
Źródło informacji: | Katarzyna Janiszewska |
Data utworzenia: | (brak danych) |
Wprowadził do systemu: | Katarzyna Janiszewska |
Data wprowadzenia: | 2007-10-01 11:57:08 |
Opublikował: | Katarzyna Janiszewska |
Data publikacji: | 2007-10-01 11:57:53 |
Ostatnia zmiana: | 2007-10-01 11:57:54 |
Ilość wyświetleń: | 2888 |